BSS bez tajemnic
BSS bez tajemnic
Odkryj świat nowoczesnych usług biznesowych z gospodarzem Wiktor Doktór. Posłuchaj informacji z życia Pro Progressio, ciekawostek na temat outsourcingu, centrów usług wspólnych i szeroko rozumianego świata BSS.
Wiktor Doktór
PodcastAI
PodcastAI

#897 Od Rijadu po San Jose - jak wyglądają wydarzenia IT na świecie?

E897 • Apr 27, 2024 • 20 mins

W 897 odcinku podcastu BSS bez tajemnic gościem jest Paweł Łopatka – VP of Sales Europe w Link Group. Paweł, to mega aktywny menedżer i zarazem podróżnik biznesowy. Odwiedza najważniejsze wydarzenia branży IT organizowane na całym świecie. Złapaliśmy się po jego odwiedzinach w Rijadzie na konferencji LEAP oraz konferencji NVIDIA w San Jose. Porozmawialiśmy sobie o tym czym te wydarzenia są, jaka tematyka jest tam wiodąca i w którym kierunku zmierza rozwój globalnej technologii. Rozwój technologiczny w Arabii Saudyjskiej, rola sztucznej inteligencji, chmura, cyberbezpieczeństwo oraz porady dotyczące współpracy z firmami saudyjskimi, to tylko część z tematów, które poruszyliśmy.

Key Points

  • Najnowsze trendy w technologii i biznesie, w tym zastosowanie sztucznej inteligencji i cloud computing, na przykładzie konferencji w Rijadzie i Kalifornii.
  • Paweł Łopatka podkreśla znaczenie fizycznej obecności i inwestycji lokalnych dla firm pragnących rozwijać biznes na Bliskim Wschodzie oraz wskazuje na atrakcyjność rynków międzynarodowych w kontekście globalizacji.
  • Podczas konferencji NVIDIA w Kalifornii zwrócono uwagę na rozwój technologii AI, w tym na nowy superprocesor zwiększający moc obliczeniową, co ma potencjalnie zmienić zasady gry w branży technologicznej.
- / -