BSS bez tajemnic
BSS bez tajemnic
Odkryj świat nowoczesnych usług biznesowych z gospodarzem Wiktor Doktór. Posłuchaj informacji z życia Pro Progressio, ciekawostek na temat outsourcingu, centrów usług wspólnych i szeroko rozumianego świata BSS.
Wiktor Doktór
PodcastAI
PodcastAI

#899 Kobieca strona biznesu

E899 • May 7, 2024 • 37 mins

W 899 odcinku podcastu BSS bez tajemnic, rozmawiam z Elizą de Campos Pagado - Director Customer Experience EMEA / Honeywell Katowice Site Leader - na temat roli kobiet w biznesie i równouprawnienia. Omawiamy kwestie edukacji, różnic płacowych, parytetów płciowych, oraz wpływu sztucznej inteligencji na miejsca pracy kobiet. Z Elizą poznałem się podczas konferencji o wyzwaniach operacyjnych i HR, które to wydarzenia organizowała Pro Progressio pod koniec roku 2023. Eliza jest doświadczoną menedżerką, matką trójki dzieci i kobietą z ogromnym doświadczeniem biznesowym. Postanowiliśmy skupić się co nieco na kobiecej stronie biznesu, a to co nam z tego wyszło, zarejestrowaliśmy w tym podcaście. Zapraszam!

Key Points

  • Rozmowa skupiła się na roli kobiet w biznesie, zwracając uwagę na postępy w kwestii równości płci i konieczność dalszych działań edukacyjnych i organizacyjnych w celu zapewnienia równych szans.
  • Omówiono wpływ sztucznej inteligencji na rynek pracy, szczególnie w kontekście stanowisk zajmowanych przez kobiety, i podkreślono potrzebę adaptacji i edukacji w celu uniknięcia nierówności.
  • Podkreślono znaczenie empatii i wspierania się nawzajem w miejscu pracy jako kluczowego czynnika w budowaniu zespołów zróżnicowanych płciowo i kompetencyjnie.
- / -