BSS bez tajemnic
BSS bez tajemnic
Odkryj świat nowoczesnych usług biznesowych z gospodarzem Wiktor Doktór. Posłuchaj informacji z życia Pro Progressio, ciekawostek na temat outsourcingu, centrów usług wspólnych i szeroko rozumianego świata BSS.
Wiktor Doktór
PodcastAI
PodcastAI

#889 Jakie zmiany w prawie przyniósł LUTY 2024?

E889 • Mar 14, 2024 • 31 mins

W tym odcinku, Wiktor Doktór rozmawia z gościem Mateuszem Chudzikiem o przeglądzie ostatnich zmian legislacyjnych. Omawiają ustawę o pomocy dla obywateli Ukrainy, nowelizację ustawy dotyczącej dużych przedsiębiorstw i propozycje zmian w ustawie budowlanej. Poruszają temat kryptowalut oraz orzeczenia Naczelnego Sądu Administracyjnego i Sądu Najwyższego. Na koniec podsumowują aktualności z przełomu lutego i marca.

Key Points

  • Ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy została przedłużona do 30 czerwca, co oznacza kontynuację legalnego pobytu i pracy obywateli Ukrainy w Polsce oraz możliwość tymczasowego wykorzystywania obiektów budowlanych na ich potrzeby.
  • Nowa propozycja ustawy o ochronie sygnalistów ma na celu ochronę osób zgłaszających nieprawidłowości w firmach, z możliwością otrzymania odszkodowania za ewentualne działania odwetowe ze strony pracodawcy.
  • Zmiany w prawie budowlanym od 1 kwietnia wprowadzają ograniczenie minimalnej powierzchni lokali użytkowych do 25 m2 oraz wymóg posiadania pomieszczeń gospodarczych w nowych inwestycjach mieszkaniowych.
- / -