BSS bez tajemnic
BSS bez tajemnic
Odkryj świat nowoczesnych usług biznesowych z gospodarzem Wiktor Doktór. Posłuchaj informacji z życia Pro Progressio, ciekawostek na temat outsourcingu, centrów usług wspólnych i szeroko rozumianego świata BSS.
Wiktor Doktór
PodcastAI
PodcastAI

#911 Fuzje i przejęcia – o czym warto wiedzieć?

E911 • Jul 7, 2024 • 31 mins

W 911 odcinku podcastu „BSS bez tajemnic” gościem jest Tomasz Jędrzejczyk, SAP S/4 Hana Project Manager z firmy ARC Consulting. Z Tomaszem rozmawiam o fuzjach i przejęciach, zagłębiając się w kluczowe aspekty techniczne tych procesów. Tomasz dzieli się swoimi bogatymi doświadczeniami z różnych branż, wskazując na zalety korzystania z usług zewnętrznych firm konsultingowych. W naszej dyskusji porównujemy procesy fuzji i przejęć w dużych i małych organizacjach, zwracając uwagę na różnice wynikające z liczby procesów i złożoności struktur. Zastanawiamy się również, jak kultura organizacyjna wpływa na proces integracji firm i jakie wyzwania niesie ze sobą łączenie odmiennych kultur.

Key Points

  • Fuzje i przejęcia wymagają starannego przygotowania, w tym analizy systemów IT oraz procesów biznesowych, aby zapewnić płynną integrację.
  • Kluczowym elementem procesu jest właściwa komunikacja z pracownikami firmy przejmowanej, aby zminimalizować niepewność i zapobiec odejściu kluczowych osób.
  • Wsparcie zewnętrznych konsultantów z doświadczeniem w fuzjach i przejęciach może znacząco przyspieszyć proces i pomóc uniknąć typowych problemów.
- / -