BSS bez tajemnic
BSS bez tajemnic
Odkryj świat nowoczesnych usług biznesowych z gospodarzem Wiktor Doktór. Posłuchaj informacji z życia Pro Progressio, ciekawostek na temat outsourcingu, centrów usług wspólnych i szeroko rozumianego świata BSS.
Wiktor Doktór
PodcastAI
PodcastAI

#898 Kim ONI są? Nordea

E898 • Apr 29, 2024 • 19 mins

W 898 odcinku podcastu BSS bez tajemnic wracamy do cyklu „Kim ONI są?”. Tym razem przyglądamy się firmie Nordea. Moją rozmówczynią jest Agnieszka Belowska Gosławska, Head of Compliance Office w Nordea, z którą rozmawiam o historii jej firmy w Polsce. Czym zajmuje się Nordea i jaką przeszła drogę? Ile i jakie procesy obsługuje i w których miastach ma swoje centra operacyjne? To tylko część z pytań, na które znajdziecie odpowiedzi w dzisiejszym odcinku. Zapraszam!

Key Points

  • Nordea, choć kojarzy się głównie z działalnością bankową, prowadzi w Polsce różnorodne operacje obejmujące zarówno "backend" bankowy, jak i zaawansowane centra technologiczne, zatrudniając istotny procent swoich pracowników na lokalnym rynku.
  • Firma stawia na rozwój kompetencji pracowników i współpracę z uczelniami wyższymi, oferując specjalistyczne programy edukacyjne w obszarach takich jak przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy czy automatyzacja, co odzwierciedla ich zaangażowanie w przekazywanie wiedzy i rozwój talentów.
  • Nordea inwestuje w digitalizację i automatyzację procesów, dążąc do ciągłego doskonalenia i efektywności operacyjnej, jednocześnie koncentrując się na zrównoważonym rozwoju z celem osiągnięcia neutralności emisyjnej dwutlenku węgla do roku 2050.
- / -