BSS bez tajemnic
BSS bez tajemnic
Odkryj świat nowoczesnych usług biznesowych z gospodarzem Wiktor Doktór. Posłuchaj informacji z życia Pro Progressio, ciekawostek na temat outsourcingu, centrów usług wspólnych i szeroko rozumianego świata BSS.
Wiktor Doktór
PodcastAI
PodcastAI

#896 Ergonomia w biurze i w domu

E896 • Apr 23, 2024 • 53 mins

W tym odcinku, Wiktor Doktór, Agnieszka Mazur i Karolina Duchnowska omawiają ergonomię w miejscu pracy. Rozmawiają o znaczeniu ruchu, wpływie otoczenia i światła na efektywność, projektowaniu ergonomicznych stanowisk pracy, nowoczesnych technologiach monitorów i ich wpływie na wzrok. Poruszają także temat stresu w pracy, komfortu pracy z domu i korzyści z inwestowania w ergonomiczne narzędzia pracy.

Key Points

  • Nowoczesne monitory powinny być integralną częścią ergonomicznego stanowiska pracy, oferując funkcje takie jak redukcja światła niebieskiego, eliminacja migotania i dostosowywanie jasności do otoczenia.
  • Pracodawcy są zobowiązani wyposażyć pracowników pracujących zdalnie w odpowiednie narzędzia, takie jak monitory, myszki, klawiatury i podnóżki, jeśli spędzają oni ponad połowę czasu pracy przy komputerze.
  • Ergonomia miejsca pracy to nie tylko wygoda, ale również zdrowie pracowników, dlatego ważne jest kompleksowe projektowanie biur z uwzględnieniem technologii, która sprzyja efektywnej i komfortowej pracy.
- / -