BSS bez tajemnic
BSS bez tajemnic
Odkryj świat nowoczesnych usług biznesowych z gospodarzem Wiktor Doktór. Posłuchaj informacji z życia Pro Progressio, ciekawostek na temat outsourcingu, centrów usług wspólnych i szeroko rozumianego świata BSS.
Wiktor Doktór
PodcastAI
PodcastAI

#907 10 trendów w ESG na rok 2024

E907 • Jun 16, 2024 • 57 mins

W dzisiejszym odcinku poruszamy temat ESG (Environmental, Social, Governance) i jego znaczenie w biznesie. Iwona i Joanna dzielą się swoją wiedzą oraz doświadczeniem, wyjaśniając, jak firmy mogą wdrażać zasady ESG i jakie korzyści z tego wynikają. Rozmawiamy również o najnowszych trendach i wyzwaniach związanych z ESG oraz o roli, jaką MDDP odgrywa w wspieraniu przedsiębiorstw w tej dziedzinie. W trakcie naszej rozmowy omawiamy m.in.: - Jak firmy mierzą i raportują swoje wpływy na środowisko. - Wzrost znaczenia transparentności i odpowiedzialności społecznej w strategiach biznesowych.

Key Points

  • Zarządzanie ryzykiem klimatycznym jest kluczowe dla zapewnienia ciągłości łańcuchów dostaw i minimalizacji strat finansowych związanych z katastrofami naturalnymi.
  • Sztuczna inteligencja może znacząco wspierać procesy związane z ESG, zwłaszcza w zakresie analizowania danych i tworzenia strategii, ale sama również powinna być stosowana w sposób zrównoważony.
  • Greenwashing, czyli fałszywe przedstawianie działań jako proekologicznych, jest nie tylko etycznie wątpliwe, ale również może mieć negatywne konsekwencje dla reputacji firmy i jej relacji z partnerami biznesowymi.
- / -