BSS bez tajemnic
BSS bez tajemnic
Odkryj świat nowoczesnych usług biznesowych z gospodarzem Wiktor Doktór. Posłuchaj informacji z życia Pro Progressio, ciekawostek na temat outsourcingu, centrów usług wspólnych i szeroko rozumianego świata BSS.
Wiktor Doktór
PodcastAI
PodcastAI

#887 Co słychać w AI? Część 7

E887 • Mar 7, 2024 • 31 mins

Ależ w tym świecie sztucznej inteligencji się dzieje. Tematów tyle, że trudno wybrać z nich najistotniejsze, ale mimo wszystko udało się! Gościem 887 odcinka podcastu BSS bez tajemnic ponownie jest Paweł Płocki, z którym rozmowę zaczęliśmy od omówienia wpływu AI na przemysł reklamowy i prawo. W kolejnym kroku pochyliliśmy się nad nowymi modelami AI, ich ograniczeniach ale także i potencjalnych konfliktach. Poruszyliśmy temat interakcji z modelami sztucznej inteligencji, jak również sposobów "oszukiwania" ich i radzenia sobie z "halucynacjami" AI. A na koniec dołożyliśmy jeszcze wykorzystanie AI w tworzeniu fałszywych dokumentów tożsamości oraz rolę blockchain w weryfikacji tożsamości. Zapraszam

Key Points

  • Sztuczna inteligencja coraz bardziej wpływa na świat filmu i reklamy, z narzędziami takimi jak Sora Open AI, które potrafią generować realistyczne filmy na podstawie tekstu.
  • Rozwój AI w kontekście prawnym i etycznym staje się coraz bardziej skomplikowany, z postępującymi regulacjami i pozwami, takimi jak te dotyczące OpenAI i jego zmiany z non-profit na profit, oraz wyzwaniami związanymi z generowaniem treści przez AI.
  • Technologia AI staje się dostępna dla szerszego grona użytkowników dzięki projektom open-source'owym, które umożliwiają tworzenie tanich, samodzielnych urządzeń z funkcjonalnościami podobnymi do droższych komercyjnych produktów.
- / -