BSS bez tajemnic
BSS bez tajemnic
Odkryj świat nowoczesnych usług biznesowych z gospodarzem Wiktor Doktór. Posłuchaj informacji z życia Pro Progressio, ciekawostek na temat outsourcingu, centrów usług wspólnych i szeroko rozumianego świata BSS.
Wiktor Doktór
PodcastAI
PodcastAI

#886 Co słychać w GBSach? vol. 4

E886 • Mar 5, 2024 • 32 mins

Po kilku miesiącach przerwy na fale podcastu BSS bez tajemnic wraca temat podsumowań trendów i obserwacji tego co się dzieje w sektorze GBS. Gościem 886 odcinka podcastu jest Igor Siedlarski z KPMG, z którym tym razem rozmawiam na temat zmian w zatrudnieniu w centrach usług wspólnych, roli GBS w strukturach spółek macierzystych i znaczeniu internal brandingu oraz wewnętrznej komunikacji. Nawiązujemy również do warsztatów GBS of Tomorrow, które KPMG wraz z Pro Progressio rozpoczęło w styczniu 2024 roku, a na deser dokładamy omówienie oceny satysfakcji klienta, rolę technologii w sektorze BSS oraz wyzwania związane z rotacją pracowników. Jest czego posłuchać. Zapraszam.

Key Points

  • W sektorze BSS, zwłaszcza w centrach usług wspólnych, obserwuje się zmiany w zatrudnieniu, które mogą wynikać z strategii korporacyjnych i nie zawsze są odzwierciedleniem trendów rynkowych.
  • Efektywne komunikowanie roli i wartości centrów usług wspólnych w strukturach macierzystych firm jest kluczowe dla budowania wizerunku i zrozumienia ich znaczenia, a także dla poprawy ich funkcjonowania.
  • Wyzwania związane z zarządzaniem wskaźnikami efektywności (KPI) i satysfakcją klienta (Customer Satisfaction) stają się coraz bardziej złożone, szczególnie w kontekście usług niemierzalnych ilościowo, co wymaga od centrów BSS bardziej zróżnicowanego podejścia do oceny i poprawy jakości świadczonych usług.
- / -