BSS bez tajemnic
BSS bez tajemnic
Odkryj świat nowoczesnych usług biznesowych z gospodarzem Wiktor Doktór. Posłuchaj informacji z życia Pro Progressio, ciekawostek na temat outsourcingu, centrów usług wspólnych i szeroko rozumianego świata BSS.
Wiktor Doktór
PodcastAI
PodcastAI

#875 Sztuczna inteligencja w roku 2023

E875 • Jan 29, 2024 • 27 mins

Rok 2023 za nami i przyszła najwyższa pora na jego podsumowanie! Razem z Pawłem Płockim przyjrzeliśmy się miesiąc po miesiącu zmianom jakie zachodziły w świecie sztucznej inteligencji i rozwój modeli językowych. Od GPT4, przez sukces ChatGPT, po pozew New York Times przeciwko OpenAI. Nie zabrakło odniesienia się do braku regulacji prawnych dotyczących AI, przyszłości modeli językowych w 2024 roku, a nawet nowego urządzenia jakim jest Rabit. Wooow! Całkiem sporo tematów jak na jeden odcinek podcastu. Zapraszam do słuchania!

Key Points

  • Rok 2023 był wyraźnie zdominowany przez rozwój sztucznej inteligencji, zwłaszcza w zakresie modeli językowych i multimodalności, co objawiało się w licznych przełomach i wydarzeniach, takich jak pojawienie się GPT-4 oraz rozwój technologii wideo AI.
  • Własność intelektualna i prywatność użytkowników stają się kluczowymi zagadnieniami w kontekście rozwoju AI, gdzie pojawiają się kwestie dotyczące wykorzystania danych do szkolenia modeli i generowania treści oraz ryzyko nadużyć związanych z nagrywaniem i śledzeniem przez urządzenia AI.
  • Rok 2024 może przynieść dalsze innowacje w obszarze AI, w tym rozwój rozwiązań skrojonych pod konkretne sektory, jak finanse czy prawo, oraz połączenie technologii wirtualnej z hardware'em, co może zmienić sposób interakcji z urządzeniami i aplikacjami.
- / -