BSS bez tajemnic
BSS bez tajemnic
Odkryj świat nowoczesnych usług biznesowych z gospodarzem Wiktor Doktór. Posłuchaj informacji z życia Pro Progressio, ciekawostek na temat outsourcingu, centrów usług wspólnych i szeroko rozumianego świata BSS.
Wiktor Doktór
PodcastAI
PodcastAI

#901 Zmiany w prawie - kwiecień 2024

May 13, 2024 • 27 mins

W 901 odcinku podcastu BSS bez tajemnic wraz z Mateuszem Chudzikiem podsumowujemy zmiany w prawie jakie zaszły na przełomie miesięcy kwiecień i maj 2024 roku. Omawiamy najnowsze zmiany w KSeF, projektach budowlanych, regulacjach BHP i prawie oświatowym. Rozmawiamy także o kredycie mieszkaniowym na start, bonie energetycznym, delegowaniu kierowców i nowym projekcie ustawy o emeryturach i rentach. Zapraszam!

Key Points

  • Krajowy System e-Faktur (KSeF) ma wejść w życie 1 lutego 2026 roku, co daje przedsiębiorcom więcej czasu na przygotowanie się do nowych regulacji.
  • Zmiany w prawie oświatowym przewidują m.in. wyeliminowanie prac domowych dla dzieci z klas 1-3 oraz brak obowiązku wykonywania prac domowych dla klas 4-8.
  • Projekt ustawy o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oferuje świadczenie "Aktywni rodzice w pracy", które ma wynosić 1500 zł dla aktywnych zawodowo rodziców dzieci w wieku 12-35 miesięcy.
- / -