BSS bez tajemnic
BSS bez tajemnic
Odkryj świat nowoczesnych usług biznesowych z gospodarzem Wiktor Doktór. Posłuchaj informacji z życia Pro Progressio, ciekawostek na temat outsourcingu, centrów usług wspólnych i szeroko rozumianego świata BSS.
Wiktor Doktór
PodcastAI
PodcastAI

#874 Przyszłość pracy w towarzystwie sztucznej inteligencji

E874 • Jan 28, 2024 • 35 mins

Zapraszam na rozmowę z Agnieszką Porębską, prezesową firmy Talent Alpha. Talent Alpha wraz z Partnerami przygotował raport "Future of Work 2024", w którym zawarł szereg danych i wyników badań oraz statystyk z Polski i ze świata. Tegoroczna edycja raportu została zdominowana przez sztuczną inteligencję. Trendy, wyzwania, kierunki rozwoju - o tym wszystkim dziś usłyszycie. Zapraszam!

Key Points

  • Agnieszka Porębska, prezes Talent Alfa, omawia rosnącą rolę sztucznej inteligencji (AI) w firmach, zauważając, że AI jest już stosowana w niektórych kluczowych procesach biznesowych, ale wiele firm wciąż szuka najlepszych sposobów jej implementacji.
  • Raport "Future of Work 2024" koncentruje się na wpływie AI na rynek pracy, wykorzystując badania i dane globalne, które wskazują na znaczący wzrost zainteresowania i obaw związanych z AI w miejscu pracy.
  • Branża IT już korzysta z AI, szczególnie w marketingu i sprzedaży, ale stosowanie AI w bardziej kluczowych działaniach technologicznych wciąż rośnie, a mniejsze firmy często przyjmują te technologie szybciej niż większe korporacje.
- / -