BSS bez tajemnic
BSS bez tajemnic
Odkryj świat nowoczesnych usług biznesowych z gospodarzem Wiktor Doktór. Posłuchaj informacji z życia Pro Progressio, ciekawostek na temat outsourcingu, centrów usług wspólnych i szeroko rozumianego świata BSS.
Wiktor Doktór
PodcastAI
PodcastAI

#883 Transformacja cyfrowa dla MŚP

E883 • Feb 25, 2024 • 28 mins

W Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej powstają niesamowicie ciekawe projekty. W styczniu 2024 miałem okazję wziąć udział w inicjacji kolejnej ciekawej inicjatywy, którą jest Rething Digital HUB. Po tym wydarzeniu zaprosiłem do podcastu Monikę Tomaszewską, która opowiada o całym projekcie i jego celach, w których znalazło się stworzenie hubu transformacji cyfrowej w ramach sieci European Digital Innovation Hub EDIH. Zapraszam do wysłuchania całego odcinka, z którego dowiecie się o jego partnerach, innowacyjności, finansowaniu, jak również o różnorodności usług oferowanych przez sam projekt. Oby więcej takich inicjatyw.

Key Points

  • Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna uruchamia projekt Ryffing Digital Hub, który ma na celu wspieranie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w transformacji cyfrowej poprzez dostęp do ekspertów i innowacyjnych technologii.
  • Pierwszym etapem udziału przedsiębiorstw w projekcie jest badanie dojrzałości cyfrowej, które ma na celu określenie aktualnego poziomu wykorzystania technologii cyfrowych i potrzeb firmy, by na tej podstawie opracować indywidualną ścieżkę rozwoju.
  • Projekt jest finansowany przez Komisję Europejską i PARP, z niewielkim wkładem własnym firm w postaci VAT, co sprawia, że uczestnictwo w nim jest w praktyce bezkosztowe dla przedsiębiorstw.
- / -