BSS bez tajemnic
BSS bez tajemnic
Odkryj świat nowoczesnych usług biznesowych z gospodarzem Wiktor Doktór. Posłuchaj informacji z życia Pro Progressio, ciekawostek na temat outsourcingu, centrów usług wspólnych i szeroko rozumianego świata BSS.
Wiktor Doktór
PodcastAI
PodcastAI

#895 W poszukiwaniu lidera przyszłości

E895 • Apr 14, 2024 • 38 mins

W 895 odcinku podcastu BSS bez tajemnic rozmawiam z Małgorzatą Polzenius i Anną Ryman Czarnecką z Hutchinson Institute. Tematami naszej rozmowy są trzeci wymiar przywództwa, charakterystyka organizacji turkusowych i proces transformacji firm. Omawiamy również konsekwencje niewłaściwego przekazywania wartości, komunikację lidera i przyszłość transformacji firm. A na zakończenie naszej rozmowy dajemy kilka wskazówek na temat Festiwalu HR Genius. Zapraszam!

Key Points

  • Wprowadzenie trzeciego wymiaru przywództwa w organizacjach opiera się na zaufaniu, intuicji, współpracy, zrównoważonym rozwoju i świadomości środowiskowej, co kształtuje nowoczesne podejście do zarządzania i kulturę organizacyjną.
  • Efektywna komunikacja i budowanie kultury organizacyjnej wymagają od liderów dostosowania stylu zarządzania do potrzeb różnych pokoleń pracowników oraz ciągłego rozwoju ich kompetencji.
  • Human Relation Organization (HRO) definiowana przez Hatchinson Institute jako proces transformacji firm, koncentruje się na rozwoju postaw, komunikacji między zespołami i zarządzaniu sieciowym, co ma prowadzić do zwiększenia efektywności organizacyjnej.
- / -